MÜSLÜMAN OLANLAR

michael jackson müslüman oluyor (İnşaallah)
ABD'li ünlü şarkıcı Michael Jackson Müslümanlığa geçiyor. Jackson, Müslüman olduktan sonra Bahreyn'de kendisine yeni bir yaşam kuracak. Ağabey Jermanie, Michael Jackson'a İslam'ı nasıl anlattı?

İsrail gazetesi Panaroma'nın duyurduğu habere göre Jackson, Müslüman olduktan sonra Bahreyn'de kendisine yeni bir yaşam kuracak.
1989'da Müslümanlığı seçen ağabeyi Jermanie "Benim İslam'a yönelmem ile onun kafasında din değiştirme düşüncesi oluştu. Ayrıca çocuklara tacizde bulunduğu suçlamasıyla hakkında açılan ancak aklandığı davanın psikolojisinde etkisi büyük" dedi.

İngiltere'deki bir Müslüman toplumu dergisine konuşan ağabey Jermanie "Mekke'den döndüğümde ona İslam dini ile ilgili kitaplar aldım. Bana bir çok soru sordu. Ben de 'Müslümanlık barış ve güzellik dinidir' dedim.
                                                                                 önce                                                             sonra
 
MÜSLÜMAN OLDUKTAN SONRA YENİ DOĞAN FUTBOL YILDIZI
 ROBİN VAN PERSİA


Arsenal'in Hollandalı yıldızı Robin van Persie, başarısının sırrını soran gazetecilere, "Müslüman olmam" cevabını verdi.
Pazartesi, 19 Kasım 2007 11:50


İngiltere'nin Arsenal takımında forvet futbolcusu Robin van Persie'nin başarısının sırrını araştıran İngiliz Basını, "Müslüman bir futbolcuyum. Ama beni sahadaki oyunumla değerlendirin. Özel hayatımı yansıtmayın" cevabını aldı.
Hollanda'da göçmen olarak yaşayan Fas asıllı Büşra ile evlenerek Müslüman olan per du.İslamiyet'i seçmeden önce hızlı yaşayan Robin için İslamiyet yeni bir hayat tarzını da getirdi.
Birkaç sezon öncesine kadar Hollandalı yıldızların en az transfer edildiği ülke İngiltere idi. Ancak Arsenal'in Denis Bergkamp ve Mark Overmars'tan istediği verimi almasıyla birlikte genç yıldızlara da ada yolu gözüktü.
Birkaç yıl içinde de İngiliz devleri Hollan 

 

da'dan transfer ettiği forvetlerle takımlarını üst sıralarda tutmayı başardı. İşin en ilginç yanı ise genç yıldızların, takımlarının bir anda prensi olmasıydı. Robin van Persie (Arsenal), Arjen Roben (Chelsea-Real Madrid), Dirk Kuyt, Ryan Babel (Liverpool) ve Van Der Saar (M.United) gibi isimler performanslarıyla takımlarına güç kattı. M.United'dan R.Madrid'e transfer olan Ruud Van Nistelrooy da attığı gollerle kırmızı şeytanların birçok başarısına imza atmıştı.

RONALDİNHO : İSLAM'A KARŞI BÜYÜK İLGİM VAR

 

Barcelona forması altında sayısız başarılara imza atan ancak bu yıl teknik direktör Rijkaard’la arası açılan ve kötü bir sezon geçirerek takımdan ayrılma kararı alan Ronaldinho, İspanya’da bir radyo programına katıldı.
24 Mayıs 2008 Cumartesi 14:32

 

Barcelona forması altında sayısız başarılara imza atan ancak bu yıl teknik direktör Rijkaard’la arası açılan ve kötü bir sezon geçirerek takımdan ayrılma kararı alan Ronaldinho, İspanya’da bir radyo programına katıldı.
Brezilyalı yıldız katıldığı radyo programında Suudi Arabistan’dan inanılmaz bir teklif aldığını ve Müslüman bir ülkede oynamanın kendisini çok cezbettiğini ve İslam dinine karşı bir sempatisi olduğunu söyledi.
Bir süredir İslam dinini takip ettiğini de belirtti
                                      Will Smith müslüman oldu


 

 


 

 

Hollywood'un ünlü aktörlerinden Will Smith, Müslüman oldu. Smith'in İslamiyet ile efsanevi boksör Muhammed Ali vasıtasıyla tanıştığı ve ünlü boksörün hayatından etkilenerek Müslüman olduğu belirtildi.
Kuzey Amerika Müslüman Teşkilatı Başkanı Sofian Zakkout, "Muhammed Ali, örnek bir Müslüman şahsiyet. O burada İslamiyet'in sözcülüğünü yaptı. Eğer Smith, Ali'nin görevini sürdürebilirse bu gerçekten muhteşem olur" dedi. Zakkout, "İslam barış ve kardeşlik dini. Eğer Muhammed Ali ve Smith gibi iyi insanlar bu mesajı taşırlarsa İslam daha iyi anlaşılır. Bu tüm dünya Müslümanları için gerçekten olumlu bir mesaj oldu" diye konuştu.
Smith, NBC televizyonunda yayınlanan "Bel-Air'ın Yeni Prensi" adlı dizi ile kariyerine başlamış, daha sonra bir çok filmde görev almış ve Six Degrees of Separation (1993), Bad Boys (1995) ve Independence Day (1996)

 
 

TOLSTOY(BÜYÜK YAZAR VE DÜŞÜNÜR)

adlı                                                 
“... Muhammediliğe, Provoslav (Rusya’da Hıristiyanlığın bir kolu) dininden daha fazla önem vermelerine gelince, ben bütün kalbimle buna katılıyorum. Bunu söylemek ne kadar tuhaf olsa da benim için Muhammedilik, Haça tapmaktan (Hıristiyanlıktan) mukayese edilemeyecek kadar yüksekte duruyor. Eğer hisarı, seçme hakkına sahip olsaydı, aklı başında olan her Provoslav (Hıristiyan) ve her bir insan, şüphe ve tereddüt etmeden Muhammediliği; tek Allah’ı ve onun Peygamberini kabul ederdi

 
                                                                                    (Goethe)   (ünlü düşünür)          

 

 
4658.jpg

Herkesin düştüğü kendi inançsızlık tuzağında
Düşüncesini alkışlaması ne de aptalca!
Eğer İslâm teslim olmaksa Allah’a,
Hepimiz doğuyor ve ölüyoruz İslâm’da.

 

 


Otobüsten inin namaz kılacam (biraz komik olmuş ama ne diyelim samimiyetten olsa gerek)
 
Berkshire'da gerçekleşen olayda Hristiyanlığı bırakıp İslamiyeti seçen İngiliz otobüs şoförü, yolcularını otobüsten dışarıya çıkararak namaz kıldı. Şaşkın bakışlar altında koridora seccadesini sererek namaza başlayan şoförü, otobüs yolcuları cep telefonlarıyla videoya çekti.Yolcular, namazını kıldıktan sonra kapıları açarak kendilerini içeri almak isteyen şoföre tepki gösterdi. Olaydan sonra yolcuların hiçbiri otobüse geri binmezken otobüs şirketine şikayet telefonları yağdı.

İsminin Hrun olduğu öğrenilen şoför gazetecilere verdiği açıklamada "Bir Müslüman olarak günde beş kez namaz kılmam gerekiyor. Normalde yolculara böyle bir uygulamada bulunmuyorum fakat geç kalmıştım ve başka seçeneğim yoktu" diye konuştu. Otobüs firmasının yetkilileri ise olayı incelemeye aldıklarını belirtti.

Küçük Boy Orta Boy Büyük Boy
image
Bir süre önce İslam dinini seçen dünyaca ünlü İngiliz besteci John Tavener'in Allah'ın 99 ismini bir araya getirdiği beste BBC Senfoni Orkestrası tarafından başkent Londra'da bulunan Westminster Katedrali'nde gerçekleştirildi.

Konser öncesi Katedral önünde yüzlerce kişilik kuyruklar oluştu. Seyircilerin katedrali tıka basa doldurmalarının ardından yaklaşık 200 kişilik dev BBC senfoni orkestrasi ekibi sahne aldı. Jiri Belohlavek'ik kuruatörlüğünde ve John Mark Ainsley'in tenorluğunu yaptığı ekipte, Allah'ın 99 ismi tek tek bestelenmiş halde okundu.

 
 
 
Busta Rhymes İslamı seçti PDFYazdırE-Posta
10 10 2007

Ünlü Hip-Hop sanatcisi olan Busta Rhymes Islam dinini seçip ümmet-i Muhammed'e katıldı.
İslam dini hakkında bir repörtaj veren Busta Rhymes Allah (azze ve celle) 'ye karşı duyduğu aşktan bahsediyor.
Önceki hayatında bir çok ünlü ile çalışan sanatçı (Mariah Carey ''I know what you want', Eminem ''İ'll hurt you'', Pussycat Dolls ''Don't cha'', ....) şimdi ailesi ile geçirdiği zaman için şükrediyor.
Özüne dönüp kendini bulduğu için çok mutlu olan Rhymes Allah'a teşekkürlerini beyan ediyor. 
Bir dönemin ünlü manken ve oyuncusu Yaşar Alptekin, Allah, kirli bir gümüşü temizler gibi benim tozumu aldı dedi ve sakal ve sarık takmaktan niye vazgeçtiğini de açıkladı.
Nurdeniz Kutselin röportajı

Bir dönem çevirdiği filmlerle genç kızları peşinde koşturan manken ve aktör Yaşar Alptekinin kendi deyimiyle tozu alındı. Yaşam tarzını tamamen değiştirip kendini dine adayan 45 yaşındaki aktör, 3 yıl önce Sakıp Sabancının cenazesi sonrası geçirdiği değişimi, Namazla Yeniden Doğdum adlı kitabında kaleme aldı. Yaklaşık 3 yıldır, her gününü dini kitaplar okuyup, özel diktirdiği namaz kıyafetiyle evinde dualar okuyarak geçiren, vaktinin kalan kısmında da gençlerle dini sohbetlerde buluşan Alptekin, öğle namazını da Eyüp Camiinde kılıyor. Hakkında çıkan şantaj, seks kasetleri, uyuşturucu iddiaları ve sansasyonel yaşamıyla bilinen Alptekin, motosikletiyle geldiği Eyüpde yeni bir muhafazakar hayran kitlesi oluşturmuş


GÜMÜŞ GİBİ TEMİZLENDİM
Geçmişine sünger çektiğini söyleyen Alptekinle öğle namazı sonrası, kendisiyle fotoğraf çektirmek için sıraya giren türbanlı hayranlarının gölgesinde konuştuk. Bizi Selamın aleyküm diyerek karşılayan, dualarla uğurlayan Alptekinle kimi zaman gözlerinin dolduğu, ellerinin titrediği

 

İslamiyeti seçen Victoria konuştu(eski galatasaray futbolcusu)

Ç. Rizespor'un Kolombiyalı oyuncusu Victoria Rave, eşi Paola Valencia ile neden İslamiyeti seçtiklerini ve Müslüman olduktan sonra hayatlarından nelerin değiştiğini anlattı.
11 Aralık 2007 13:59
 
İslamiyeti%20seçen%20Victoria%20konuştu

Çaykur Rizespor'un Kolombiyalı oyuncusu Victoria Rave, eşi Paola Valencia ile İslamiyeti seçtikten sonra daha huzurlu olduklarını ve kendilerini güvende hissettiklerini söyledi.

Victoria, yaptığı açıklamada, Türkiye'ye 7 yıl önce Galatasaray ile anlaşarak geldiğini belirterek, '' ilk geldiğim günden itibaren İslamiyet ile ilgili bazı şeyler duydum. Eşim Paola, İslam dinine daha fazla ilgi duyuyordu. Öğrendiklerini bana da anlatmaya başladı. İkimiz birlikte daha fazla ilgi duyup incelemeye başladık. En sonunda Müslümanlığın diğer dinlerden daha akla yatkın ve daha doğru bir din olduğunu düşündüğüm için böyle bir karar aldık'' dedi.

İslamiyet'i seçmelerini Kolombiya'da yaşayan aileleri ile de paylaştıklarını ifade eden Victoria, şöyle devam etti:

''Pek fazla sorun olmadı, ama aile içerisindeki bazı prensipleri değiştirmek zordur. Buna rağmen pek problem olmadı. Zaten Kuran'ı Kerim'de yazanları İncil'de yazanların devamı gibi düşünüyoruz. Hayat tarzı olarak pek bir şey değişmedi, ama ibadet olarak daha değişik bir ibadet tarzı. Evin içerisinde İslamiyeti seçtikten
çok huzurluyuz
                  VUNLARDA HİDAYETE EREN TÜRK ÜNLÜLER
 
 
 
 
Hak yoluna baş koyan koyana...
Önce Cem Karaca

Hak yoluna baş koyan koyana...
Hak yoluna baş koyan koyana...
Önce Cem Karaca

Hak yoluna baş koyan koyana...

Müzik piyasanının pek çok ünlü ismi, gençlik yıllarındaki hal ve tavırlarını tümüyle terk edip, dine döndü. Bir dönemin ünlü isimleri bir süre ortadan kaybolup sonra yeni kimlikleriyle halkın karşısına çıkan sanatçılar, tarzlarını da değiştirip ilahi müziklere yöneldi.

Müziğin usta yorumcuları, son yıllarda büyük bir değişim içine girdi. Bir dönem, seçtikleri müzik tarzının yanı sıra 'solcu' kimlikleriyle de tanınan pekçok isim, birer birer dine yönelmeye başladı. 'Hak yoluna' geçiş yapan ustaların, inançlarında yaşadıkları değişim, doğal olarak müziklerini de etkiledi. Artık onlar, kendi inançlarına uygun yayın yapan medya kuruluşlarının gözdesi!
KONUŞURKEN SIK SIK AĞLADI... Beyin kanaması geçiren Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut iyileşme döneminde Kuran okuduğunu ve geçirdiği değişimden çok mutlu olduğunu söyledi. Attığı her adımda Allahı anan Serdar Turgut, manevi değerleri tattığını belirtiyor.
Hidayete erdiler
En ünlü ateist 81 yaşında döndü

Kuran okudum ve ben artık ateist değilim

Geçirdiği beyin kanamasına kadar ateist (Tanrı tanımaz) olduğunu belirten Akşam gazetesi Genel Yayın Müdürü Serdar Turgut, Almanya'daki hasta yatağında Kuran okuduğunu belirtti ve ekledi: Dindarlığımı destekleyen bilgi istiyorum. Duanın gücünü keşfettim.

Hidayete erdiler

En ünlü ateist İngiliz felsefeci Flew, 81'inde "Tanrı vardır" dedi. Dünya bunu tartışırken Serdar Turgut da "artık ateist değilim" dedi... İman yolunda huzur bulanlar arasında birçok ünlü isim de bulunuyor. Onlar inkârcı değildi ancak şimdi manevi yönden daha güçlüler.

Dünyanın en ünlü ateistlerinden İngiliz profesör Antony Flew'un 81 yaşında Allah'a inanmaya başladığını açıklamasından sonra şimdi de Türkiye'deki bir başka ünlü ateist, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut dine döndüğünü açıkladı. Turgut un bu açıklaması geniş yankı uyandırdı. İngiliz bilimadamı Flew'ün sözlerinin ardından, Serdar Turgut'un açıklamaları akıllara ateistken ya da dini inançları kuvvetli değilken maneviyata sarılan ünlüleri getiriyor. Müzikle uğraşırken bir anda yıldızı İslami çevrelerde parlamaya başlayan Engin Noyan, Türk müziğinin ünlü ismi Cem Karaca, mankenlerden Reha Yeprem ve Gülay Pınarbaşı manevi dünyalarında bu değişimi yaşayan ünlü isimler bazıları.

DUAYI KEŞFETTİ
Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle bir süre Almanya'da tedavi gördükten sonra yurda dönen Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut, Zaman Gazetesi'nden Nuriye Akman'ın sorularını yanıtlarken, artık ateist olmadığını açıkladı. Hastalığından sonra duanın gücünüve Tanrı'yı keşfettiğini söyleyen Turgut, hayatında ilk kez kurban kestiğini, beyin kanamasından sonra Almanya'da bulunduğu dönemde Kuran'ı Kerim okuduğunu söylüyor. Bu değişim sürecinden dolayı mutlu ve huzurlu olduğunun altını çizen Serdar Turgut, laik kesime ise kendi Tanrı'sını anlatabileceğini ifade ediyor. Verdiği röportajda dini anlamaya çalışmanın huzur verici olduğunu belirten Turgut, yürüyemediğini anladığı an içinde esen fırtınanın onu iç dünyasına döndürdüğünü ve manevi değerleri tanıttığını söylüyor.

ALGILAMA FARKI
Serdar Turgut, Allah'ın gücünü yanında hissettikten sonra artık herşeyi O'ndan istediğini gazete yaparken de adım atarken de Allah'ı andığını söylüyor. Röportaj sırasında sık sık gözyaşlarına boğulan Turgut, sol elinde hastalıktan dolayı biraz zayıflık olduğunu ve zamana ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Ateist olduğu dönemde de hiçbir inanana itiraz etmediğini ifade eden Turgut, din hakkında daha çok bilgi sahibi olmakDÖNEN YOK ZATEN ORADAYDIK..   Müzisyen Engin Noyan İslami değerleri her zaman taşıdığını söylüyor. Ünlü sinema sanatçısı Necla Nazır da, Ben bu toprakların çocuğuyum. Müslümanlık her zaman içimdeydi diyor.istediğini belirtiyor. Dinci kesimle arasında bir duvar olabileceğini, dine bakışını toplumsal bir proje olarak görmediğini ifade eden Turgut, laiklerde spiritüel eksikliği olduğunu savunuyor. Turgut'a göre tuhaf şeylere inanma dine inanma ihtiyacının göstergesi. İnsanların dini inanç deyince eli tesbihli, sakallı adamlar ve örtünmüş kadınlar algıladıklarını söylüyor.

İLERİYE GİTTİM
Eşi Eser Noyan'la beraber müzikle uğraşırken keskin bir dönüş yaparak İslami çevrelerde yıldızı parlayan isimlerden biri haline gelen Engin Noyan bu durumu 'Dönüş yapmadım, ileri doğru gittim' diye açıklıyor. Yaptığı açıklamalarda eskiden de dinden kopuk olmadığını dile getiren Noyan, sakalını sorgulayarak ağarttığını söylüyor. Röportajlarında bir tarikat ya da cemaate bağlı olmadığını dile getiren Noyan, kitaplarının bir Müslüman'ın samimi duyguları olduğunu belirtiyor.

MANKENDİ AMA...
Gülay Pınarbaşı mankenlik yaparken tesettüre girdi ve hayatını İslami kurallara göre yaşamak istediğiniaçıkladı. Adı sık sık Adnan Hocacılar ile anılan Pınarbaşı, bir süre kapatılan Refah Partisi'nin yayın organı Milli Gazete'de yazarlık yaptı. İslami yaşam tarzını benimsedikten sonra dünyaya ve olaylara bakış açısının değiştiğini ifade eden Pınarbaşı'nın adı podyumlara veda edip tesettüre geçtiği dönemde Adnan Hoca'nın müritlerinden Altuğ Berker ile anıldı.

ACILARA KARŞI KOYDU
Cem Karaca'nın solculuktan liberalizme oradan İslami kesime çark ettiği öne sürüldü. Fethullah Gülen'in elini öpmesi, Fehmi Koru ile tam sayfa röportaj yapması hep tartışıldı. Karaca çocukken de iyi bir Müslüman olduğunun altını çizdi hep. Ancak ateist olduğunu ifade ettiği dönemler de oldu. Annesi Toto Karaca için 'Hasbelkader Hıristiyan oldu' sözü ile hafızalarda yer aldı uzun süre. Yurtdışındayken babası ve dönüşte annesini yitirmesinin ona derin acılar yaşattığını ve bunlara karşı koyabilmek için dine sarıldığınıifade etti röportajlarında.

İNTİHARDAN DÖNDÜ
Babası, MÜ İlahiyet Fakültesi profesörlerinden Mustafa Saim Yeprem. Reha Yeprem 1986'da Kelebek Sinema Kralı seçildi. Mankenlikten 5 yıl sonra sinemaya başladı. Dizilerde oynadı, manevi duyguların ağırlıkta olduğu 'Sır Kapısı' adlı programı sundu. Zehirli Bal isimli bir kitap yazdı. Manevi sıkıntıları yüzünden intihar etmek isteyen ancak daha sonra vazgeçen Yeprem, dine dönüşünü bu olayla açıklıyor.

İNANCIM HEP VARDI
Türk sinemasının en gözde oyuncularından olan Necla Nazır da son yıllarda dini inançları ile öne çıkan ünlülerden. Ancak Nazır olağanüstü bir olay ya da başına gelen kötü bir durum nedeniyle Allah inancına sahip olmadığını söylüyor. Nazır, "Ben Eyüp Sultan çocuğuyum ve Allah'a karşı olan görevimi yerine getiririm. Ama medya bunu bilmiyordu. Bu nedenle sonradan Müslüman olanlardan sanıyorlar" diyor.

 
 
 
Diyanet Baskani din degistirirse!(tabi Rusya'nın hristiyan başkanı)

Hidayet GüneşiEvet, evet doğru. Diyanet İşleri Başkanı din değiştirirse, örneğin Hıristiyan olursa, bunun Rusya’da duyulmaması mümkün mü? Bir temenni değil tabii ki, bir soru.

Düşünsenize Türk Diyanet İşleri Başkanı Hıristiyan olduğunu açıklasa, kıyamet kopar değil mi?

Rusya’nın Diyanet İşleri Başkanı Polosin, bütün Rus medyasının önünde şöyle diyor:

“Kamuoyunda şehadet ederim ki ben Ortodoks Kilisesi’nin ne papazı ne de müridiyim… Eşhedüenlailaheillallah…”


Evet, evet doğru. Diyanet İşleri Başkanı din değiştirirse, örneğin Hıristiyan olursa, bunun Rusya’da duyulmaması mümkün mü? Bir temenni değil tabii ki, bir soru.

Düşünsenize Türk Diyanet İşleri Başkanı Hıristiyan olduğunu açıklasa, kıyamet kopar değil mi? Hele Ortodoksluğun kalesi komşumuz Rusya’da nasıl yankılanır kim bilir? Dünya bile çalkalanır değil mi?

Ancak 1999 yılında, Rusya Ortodoks Patrikliğinin Kamu Dernekleri ve Dini Örgütleri İlişkiler Komitesi Başkanı ve Yüksek Sovyet Vicdan Özgürlüğü Komitesi Başkanı ve Rus Federasyonu Temsilciler Meclisi DUMA’da milletvekili de olan Başpiskopos Viaçeslav Polosin’in (bizim Diyanet İşleri Başkanlığı’na tekabül ediyor) Müslüman olması, nedense Türkiye’de hiç kimse tarafından duyulmadı.Polosin, Moskova Devlet Üniversitesi Felsefe Fakültesi, Zagorsk Dini Mektebi ve Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Akademi mezunu aynı zamanda.

Neyse! Rusya’nın Diyanet İşleri Başkanı Müslümanlığı seçiyor ama ne seçiş. Sahne şöyle; Başpiskopos Polosin, bütün yazılı ve görsel basının karşısında şu müthiş açıklamayı yapıyor: “Kamuoyunda şehadet ederim ki ben kitaplı dinlerin Hazreti İbrahim”den başlamak üzere tüm peygamberlerinin yüce geleneği olan hakiki imanın takipçisi olarak, tek doğru dine şahitlik ettim ve Ortodoks Kilisesi’nin ne papazı ne de müridiyim… Sosyal hayatımı da inançlarım doğrultusunda şekillendirmeye karar verdim…

Eşhedüenlâilaheillallah…”

Nasıl? Etkileyici, şok edici, dehşete düşürücü, anarşist, aykırı, sinematoğrafik, agresif ve tek kelimeyle müthiş bir sahne değil mi? Olay, bütün Ortodoks ve Slav camiasını derinden sarsıyor. Patrikhane, meselenin üstünü örtmek için bin dereden su getiriyor ama Türkiye’de hiç kimsenin haberi yok!

Ben bu müthiş haberi, Alev Alatlı’nın, “Gogol’un izinde- Aydınlanma değil, merhamet” isimli kitabında okuyunca, önce ‘kurgusaldır zahir’ diye geçiştirdim. Böylesi bir olayın duyulmamasının imkansızlığını düşündüm ama içime kurt da düşmedi değil. Biraz araştırınca yanıldığımı anladım. Olay gerçek ve dünya medyasını resmen sallamış. Ama biz ‘enforme’ edilmemişiz. Öyle ki internet ortamında bile konuyla ilgili Türkçe yazılmış bilgi yok gibi.

Müslüman olduğunu açıkladıktan sonra başına gelebilecek tehlikeler hakkında ne düşündüğü sorulduğunda şöyle yanıtlıyor:
“Hepimiz faniyiz, önünde sonunda bu dünyadan ayrılacağız. İnsanoğlunun vehimlerine itaat etmektense, Hakikat’e teslim olmuş olarak gitmek daha iyi!”

Polosin, "İslâm Hakkında Bütün Bilgiler" isimli on beş günlük gazetenin editörlüğünü yürütüyor halen. "Monoteist Felsefeye Giriş" kitabı, Mukayeseli Dinler Tarihi dersi için yardımcı ders kitabı olarak kabul edilen Ali Polosin, Müslümanların, Rus Ortodoks Kilisesi ile diyalog tecrübeleri gerçekleştirip içki ve uyuşturucu ile mücadele konusunda ortak çalışmalar yürütmesinin yanı sıra, aile değerlerini koruma hususunda da müşterek bir proje hazırlıyor.

Eşinin de Müslüman olduğunu açıklayan, Viaçeslav isminden ‘sıkılan’ ve Hicaz’a da giden Hacı Ali Polosin, Rus steplerinin son Müslümanı…

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !